pomagamydzieciom / 1.Przesłanie
Jesteś naszym:Gościem:-) 
   1.Przesłanie
   2. Nasze dzieci
   3. Z czym się zmagamy
   4. Apel
   5. Kontakt
Nasze Słoneczka:

Igorek

Hubercik

Kamilek

Patryk

Krzyś

Krzyś

Szymek

Dareczek

Zosia

Natalka

Ignaś

Pola

Bartuś

Ania

Szymuś

Mateuszek

Hubercik

Pawełek

Grześ

Amelka

Dawidek

Piotruś

Martusia

Aldonka

Zuzanka

Arturek

Dominik

Laura

Konradek

Kacperek

Bartuś

Kewinek

 
                                          Przesłanie

Przesłanie strony jest niezwykle ważne. Strona powstała z inicjatywy rodziców niepełnosprawnych dzieci.

W Polsce jest kilkanaście tysięcy dzieci, które każdego dnia zmagają się z ciężkimi chorobami, które odebrały im bezpowrotnie radość dzieciństwa.

Nasz Państwo nie robi nic by pomóc naszym dzieciom, wręcz z każdym rokiem odbiera nam kolejne przywileje, możliwości i szanse na zapewnienie naszym dzieciom leczenia i rehabilitacji w takim wymiarze jaki jest niezbędny, by nasze dzieci kiedyś stały się w miarę samodzielne i nie skazane były na ośrodki specjalnej troski.

Każdy z rodziców codziennie zadaje sobie pytanie skąd weźmie pieniążki na kontynuowanie leczenia. W wielu wypadkach jedynym źródłem dochodu są zasiłki, które nie przekraczają 700 zł miesięcznie. Wiele dzieci wymaga całodobowej opieki, przynajmniej jedno z rodziców musiało zrezygnować z pracy zawodowej, by móc zająć się swoim maleństwem. W wielu miastach Polski załatwienie specjalistycznych usług opiekuńczych (tzw. SUO) graniczy z cudem, gdyż  ośrodki pomocy społecznej nie posiadają wykwalifikowanej kadry. Zgodnie z prawem takie usługi przysługują każdemu niepełnosprawnemu dziecku, niestety w praktyce nasze dzieci mogą liczyć wyłącznie na opiekę swoich rodziców.

Leczenie chorych dzieci pochłania miesięcznie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rodzice wysyłają setki listów do firm, instytucji pozarządowych, z prośbą o wsparcie finansowe. Niestety w większości przypadków odsyłani są z przysłowiowym kwitkiem.

Dlatego też powstał pomysł założenia strony. Wiem, doskonale wiem, że nie możecie pomóc wszystkim dzieciom. Jednak gdy pomożecie choćby jednej małej istotce, sprawicie, że świat zacznie się powoli zmieniać na lepsze.

Otwórzcie proszę swoje serca i umysły, wczytajcie się w historię naszych dzieci i przyłączcie się do wspólnego dzieła pomocy chorym dzieciom.


Zwracam się w imieniu rodziców dzieci, które są bohaterami tej strony, byście rozesłali adres www.pomagamydzieciom.zafriko.pl do swoich znajomych, przyjaciół, rodzin. Chcemy dotrzeć z naszym apelem do jak największego kręgu ludzi. Im więcej osób odwiedzi stronę naszych dzieci , tym większe szanse na to, że trafią tu osoby które będą mogły nam pomóc.

Szczegółowe informacje jak możesz pomóc naszym dzieciom znajdziesz w dziale:”apel”.


Z całego serca dziękujemy za odwiedzenie strony naszych dzieci.

Życzymy wszystkiego co najlepsze.

                                           

                                                    Dorota Jakubiec- administrator strony


                                         

 
Copyright ©2018 by pomagamydzieciom
Kreator Stron www